ایران طراحی

سئو چیست | سئو در کرج | سئو و بهینه سازی سایت | افزایش رتبه سایت | بالا بردن رتبه سایت در گوگل

سئو چیست ؟ چطور سئو سایتم رو ارتقاء دهم؟

سئو چیست؟

بروزرسانی در تاریخ (1400/06/21)

عبارت “کسب رتبه اول گوگل” یکی از رایج ترین و پرطرفدارترین عبارات دنیای وب است. اینکه سایت شما در بزرگترین مرجع جستجوی اینترنتی دنیا یعنی گوگل جایگاه مناسبی داشته باشد یک نقطه قوت محسوب میشود. در واقع سئو وب سایت، پیاده سازی روش هایی هوشمندانه است جهت افزایش رتبه سایت در نتایج جستجو گوگل است که موجب افزایش بازدید سایت می‌شود.

seo1 - سئو چیست ؟ چطور سئو سایتم رو ارتقاء دهم؟

سئو چیست | سئو در کرج | سئو و بهینه سازی سایت | افزایش رتبه سایت | بالا بردن رتبه سایت در گوگل

سئو از کجا آمده است؟

پشت این کلمه سه حرفیِ سئو (SEO) دنیایی از حرف های گفته و ناگفته وجود دارد.اگر می خواهید بدانید سئو چیست؟ باید بگوییم در واقع SEO در محیط عمومی اینترنت، مخفف عبارت search engine optimization به معنی بهینه سازی برای موتور جستجو شناخته میشود. اما به گفته مدیران گوگل با علمی شدن و تخصصی شدن این حوزه، عبارتsearch experience optimization یا بهینه سازی تجربه جستجو ترجمه مناسب تری از لغت سئو SEO است.

seo2 - سئو چیست ؟ چطور سئو سایتم رو ارتقاء دهم؟

سئو چیست | سئو در کرج | سئو و بهینه سازی سایت | افزایش رتبه سایت | بالا بردن رتبه سایت در گوگل

با توجه به اینکه بیش از 85 درصد ورودی بازدید وبسایت ها از طریق موتورهای جستجو انجام می پذیرد، جای هیچ گونه شک و شبهه ای نیست که یکی از مهمترین روش های افزایش بازدید سایت ، بهبود سئو و بهینه سازی وب سایت می باشد. این موضوع آنجا اهمیت بیشتری پیدا می کند که بدانیم عمده بازدید کنندگان ورودی از طریق موتورهای جستجو هدفمند بوده و به دنبال محصولات و خدمات شما هستند.

 

سایت شخصی - سئو چیست ؟ چطور سئو سایتم رو ارتقاء دهم؟

 

 

موارد تاثیر گذار بر سئو و بهینه سازی سایت را به دو دسته کلی می‌توان تقسیم کرد:  خدمات سئو داخلی سایت و بهینه سازی خارج از سایت.

به طور کلی موارد مهم داخلی سئو وب سایت عبارتند از: نحوه طراحی سایت (شامل کد نویسی، سرعت لود صفحات، ساختار صفحات، نحوه طراحی قالب، نحوه قرار گرفتن محتوا در صفحه و…) و محتوای سایت و البته در نهایت کلمات کلیدی به کار رفته در محتوای سایت.

 

 

benefits of seo - سئو چیست ؟ چطور سئو سایتم رو ارتقاء دهم؟

 

خوشبختانه کسب این جایگاه در گوگل دست نیافتنی نیست، اما سئو چندان آسان هم نیست. رعایت یک سری اصول و قواعد مشخص و همچنین آشنایی با الگوریتم ها و سیاست های گوگل در رتبه دهی سایت ها، مواردی ضروری برای موفقیت در این زمینه است. از طرفی این سیاست ها دائما در حال تغییر و بهینه شدن هستند، لذا بروز ماندن در این حوزه و آگاهی از آخرین تصمیمات گوگل امری حیاتی به شمار می آید.

seo3 - سئو چیست ؟ چطور سئو سایتم رو ارتقاء دهم؟

نقش سئو در ارتقاء کیفیت محتوا در سال های اخیر

در گذشته ضعف هایی که در الگوریتم های موتور های جستجو مانند گوگل وجود داشت باعث این شده بود تغییر بین تولید کنندگان محتوا به راه بیوفتد. آن ها می گفتند:

نوشتن برای موتور های جستجو به معنای تنظیم متن های بی معنی ، تزریق بی خاصیت کلمات کلیدی در متن ها ، ثبت لینک های بدون کاربرد و مفید ، اصرار به کاربران برای کلیک  و کار هایی از این قبیل که امروزه اصلاً جواب نمی دهد!

seo4 - سئو چیست ؟ چطور سئو سایتم رو ارتقاء دهم؟

سئو در کرج | سئو و بهینه سازی سایت

برخی از مهمترین تکنیک های سئو

  • سئو داخلی (ON-PAGE SEO)
  • سئو خارجی (Off-PAGE SEO)

 

seo5 - سئو چیست ؟ چطور سئو سایتم رو ارتقاء دهم؟

سئو در کرج |  افزایش رتبه سایت | بالا بردن رتبه سایت در گوگل

سئو داخلی (ON-PAGE SEO)

وقتی از سئوی داخلی یا On page seo صحبت می کنیم. تفکر ما کار کردن بر روی تمام اصول ، ابزار ها و تکنیک ها در وب سایت خودمان می باشد. یعنی جاههایی که اختیار و کنترل کاملی رو آن ها داریم.

سئو خارجی (Off-PAGE SEO)

وقتی از سئو حارجی یا همان Off page seo صحبت می کنیم تفکر و هدف ما تلاش و تمرکز بر روی وضعیت محتوا و سایت ما از نظر دیگران می باشد. یعنی جاهایی که از اختیار و کنترل ما خارج است.

تاثیر رفتار کاربران بر سئو چیست؟

الگوریتم های جدید گوگل به ویژه الگوریتم RankBrain تلاش میکنند تا رفتار کاربران هنگام جستجو را آنالیز کرده و متناسب با همان رتبه بندی نتایج را بهینه کنند. هر زمان کاربر عبارتی را در گوگل جستجو میکند و یک یا چند نتیجه موجود در پیشنهادات گوگل را انتخاب خواهد کرد. گوگل به انتخاب کاربران توجه زیادی خواهد کرد. بعنوان مثال اگر یک سایت در رتبه پایینی از نتایج گوگل باشد ولی کاربران زیادی بر روی آن کلیک کنند گوگل جایگاه این سایت را بهبود خواهد داد.

علاوه براین زمان حضور کاربران در یک سایت تا جستجوی دوباره در گوگل اهمیت ویژه ای خواهد داشت. از زمانیکه کاربر وارد سایت شما میشود تا زمانیکه مجدد همان عبارت یا عبارتی مشابه با آن را در گوگل جستجو میکند Dwell Time  نامیده میشود. اگر دوست دارید بدانید تاثیر رفتار کاربران بر سئو چیست پیشنهاد میکنیم مقاله سئو یا بهینه سازی سایت برای موتور های جستجو را مطالعه کنید.

search engine optimization - سئو چیست ؟ چطور سئو سایتم رو ارتقاء دهم؟

بهتر است همین حال تصمیم خود را برای داشتن یک کسب و کار یا یک سایت پربازدید بگیرید. ما شما را در این راه همراهی خواهیم کرد و سعی می کنیم نتیجه کار رضایت بخش و دل نشین باشد و کسب و کار شما رونق بیابد.

ویدیو سئو چیست؟

جهت هماهنگی و مشاوره با شماره های زیر در تماس باشید:

09301039357

09108407073

منبع

ارسال یک نظر