ایران طراحی

بهینه سازی تصاویر و سرعت بارگذاری سایت | افزونه کاهش حجم تصاویر سایت

بهینه سازی تصاویر و سرعت بارگذاری سایت در شهریور ماه 1400

photo2 - بهینه سازی تصاویر و سرعت بارگذاری سایت در شهریور ماه 1400

بروز رسانی در تاریخ [1400/06/27]

بهینه سازی تصاویر و سرعت بارگذاری سایت یعنی چی ؟

اگر یک وب سایت یا فروشگاه اینترنتی آنلاین را مدیریت می کنید قطعاً بهینه سازی تصاویر سایت ، اقدامی است که باید در آن استاد باشید.به دلایل مختلفی مانند افزایش سرعت بارگزاری سایت و بهبود تجربه کاربری مشتریان، بهینه سازی تصاویر سایت یکی از مهم ترین بخش های مهم در سئو می باشد. که متاسفانه خیلی زیاد مورد توجه وبمستر ها یا مدیران سایت ها قرار نگرفته است

سئو تصاویر و بهینه سازی تصاویر و سرعت بارگذاری سایت

بهینه سازی تصاویر و سرعت بارگذاری سایت , سرعت سایت برای افزایش رتبه سایت در گوگل و تجربه کاربران بسیار مهم و با اهمیت است. در این زمینه باید گفت  بهینه سازی تصاویر بسیار مهم است تا سایت شما برای کاربران تان به سرعت به نمایش در بیاید.

در طی این سال ها سرعت بارگذاری سایت و ترافیک ورودی مورد اهمیت موتور های جستجو قرار گرفته است. زیرا کاربران بسیار علاقه مند به بارگذاری سریع سایت دارند و چون کاربران از سرعت بالای سایت علاقه مند هستند ، گوگل هم به سایت های سریع تر توجه می کند.

 

بهینه سازی تصاویر و سرعت بارگذاری سایت با افزونه های مختلف

یکی از مسائلی که سرعت بارگذاری سایت را تحت تاثیر قرار می دهد، تصاویر و عکس ها است که بخش مهمی از بارگذاری سایت را به خود اختصاص می دهند. یک صفحه نباید بیشتر از 1 مگابایت باید اما دیده شده صفحاتی که تا 10 مگابایت یا بیشتر حجم دارند که باعث کاهش سرعت بارگذاری سایت می شود.

با پیشرفت دنیای وب تا به امروز در داخل یک صفحه سایت می توان از تصاویر تا حجم 25 مگابایت بهره برد اما چه بسا با این کار ما بر روی سئو سایت خود تاثیر منفی گذاشته ایم. چون تصاویر در دنیای امروز اینترنت بسیار مهم است ، وب سایت ها ، توسعه دهندگان ، سئو کاران CMS یا همان سیستم مدیریت محتوا تلاش خود را برای بهینه سازی تصاویر سایت  و عکس های سایت به کار گرفته اند.

landing page template of seo optimization 9209 1175 - بهینه سازی تصاویر و سرعت بارگذاری سایت در شهریور ماه 1400

انواع فایل و بهینه سازی تصاویر

برای قرار دادن تصاویر در سایت باید ابتدا ابعاد تصاویر را تغییر ، فشرده سازی کرده و پس از آن در داخل سایت آپلود کنید. نه تنها تغییر ابعاد و فشرده سازی یک موضوع مهم است بلکه انتخاب نوع فایل مورد نظر نیز از اهمیت بالایی برخوردار است.

بسیاری از افراد تفاوت نوع فایل ها را برای بهینه سازی تصاویر سایت در نظر نمی گیرند و به همین دلیل بجای استفاده از JPG از یک تصویر با فرمت PNG استفاده می کنند و یا برعکس. البته فایل های گوناگون دیگری وجود دارد که بیشترین نوع استفاده از آن ها JPG وPNG می باشد.

حجم تصاویر در فرمت JPG بسیار کمتر از PNG است ولی برای برخی از قسمت های طراحی سایت نیاز است از تصاویر بدون پس زمینه که باید فرمت آن PNG باشد باید استفاده کرد.

 

photo3 - بهینه سازی تصاویر و سرعت بارگذاری سایت در شهریور ماه 1400

افزونه Wp Smush Pro یک افزونه حرفه ای بهینه سازی تصاویر سایت

افزونه کاربردی و با ویژگی تبدیل فرمت تصاویر به WebP می باشد که با استفاده از آن می توانید به آسانی تصاویر سایت خود را فشرده سازی کرده و آن ها را برای مشتریان خود بهینه کنید. این افزونه با تغییر اندازه و حجم تصاویر در بخش آپلود یا رسانه وردپرس به شما کمک می کند تا حجم تصاویر سایت خود را به شکل چشمگیری کاهش دهید و در نتیجه سرعت بارگزاری سایت شما افزایش می یابد.

photo4 - بهینه سازی تصاویر و سرعت بارگذاری سایت در شهریور ماه 1400

افزونه WebP Express افزونه رایگان کاهش حجم تصاویر وردپرس

فرمت WebP فرمت جدید عکس است که توسط گوگل آن را برای استفاده در وب و وب سایت ها بنا کرده است. فرمتی که با نوعی فشرده سازی خاص ، با حفظ کیفیت تصاویر در نهایت حجم کمتری ارائه می کند. که باعث سریع تر شدن صفحات وب خواهد شد. این فرمت البته در سال 2010 و به صورت اپن سورس رونمایی شد اما به تازگی به دلیل آپدیت های مرورگر ها رونق بسیاری داشته و توانسته خود را در بین وبمستر ها محبوب کند.

این افزونه امکان تبدیل گروهی کلیه تصاویر آپلود شده قبلی و هم چنین تصاویر آپلود شده بعد از نصب افزونه را به فرمت webP دارا می باشد. در عین حال فایل های JPEG و PNG را به مرورگر هایی که از WebP پشتیبانی نمی کنند، ارسال می کند. کار با افزونه WebP Express بسیار ساده می باشد.

شما می توانید افزونه WebP Express را از طریق منابع وردپرس به صورت رایگان دریافت نمایید.

wiki

 

ارسال یک نظر